Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na temat zdrowia, które odbędą się w Zambrowie w dniach 23-29.09.2018 r.

W całym programie wyróżnić można trzy bardzo istotne punkty:

  1. Bezpłatne badania profilaktyczne - godzina 15:30

0 godzinie 15:30 zapraszamy na mobilną wystawę edukacyjno–diagnostyczną, mającą na celu wykonanie prostych badań profilaktycznych i wykrycie ewentualnych chorób lub zagrożeń na wczesnym etapie.

Wystawa składa się z ośmiu stanowisk, a każde z nich dotyczy innego tematu:

Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych sprawdzić swój stan zdrowia. Zmierzyć można ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Na podstawie otrzymanych wyników można poznać swój wiek biologiczny i zakończyć wystawę bezpłatną konsultacją z lekarzem bądź dietetykiem. Wierzymy, ze tego typu działania pozwalają uchronić wiele osób przed chorobami, które zależą głównie od stylu życia. Na wystawie można dowiedzieć się co zrobić, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń lub zahamować rozwój już istniejących chorób cywilizacyjnych.

  1. Wykłady na temat zdrowia fizycznego - godzina 17:00

Codziennie o godzinie 17.00 bedą miały miejsce ciekawe wykłady na temat zdrowego stylu życia prowadzone przez Panią Beatę Śleszyńską i Alinę Ciupę (dietetyka i pielęgniarkę).

Tematy wykładów:

Niedziela - Największy skandal zbożowy - błonnik twój przyjaciel

Będzie to temat rozpoczynający wykłady. Dotyczy błonnika, który jest jak szczotka, która oczyszcza system trawienny i zapewnia mu prawidłowe funkcjonowanie.  Dlatego rozpoczynamy właśnie od tego tematu. Żywność bogata w błonnik to: świeże owoce, warzywa, orzechy i produkty z pełnego ziarna. Mięso, produkty mleczne i pokarmy przetworzone nie zawierają błonnika i powodują zaklejanie przewodu pokarmowego, co prowadzi do wielu chorób. Badania dowodzą, że dieta bogata w błonnik obniża ryzyko zachorowania na np. różne rodzaje nowotworów. Dowiemy się więc co robić, aby zapobiegać chorobom nowotworowym min. poprzez spożywanie wystarczającej ilości błonnika.


poniedziałek - Nakarm swój mózg - jak dieta wpływa na emocje

W ciągu ostatnich 20 lat opublikowano wiele nowych badań medycznych na temat odżywiania i jego związku z wydajnością umysłową. Gdyż to właśnie odżywianie jest ważnym czynnikiem służącym osiągnięciu szczytowej wydajności umysłowej. Niestety niezbyt wiele uwagi przykładamy do tego tematu. A lepsza praca mózgu to lepsza pamięć, koncentracja, możliwość szybszego przyswajania wiedzy.  Ludzie często sięgają po pokarmy zawierające duże ilości cukru, kofeinę lub inne składniki manipulujące naszym umysłem, co niestety wpływa negatywnie na pracę mózgu. Na poniedziałkowym wykładzie dowiemy się co jeść, bo podnieść nasza wydajność umysłową.

wtorek - Zadbaj o serce - profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych

Choroby układu krążenia takie jak choroba wieńcowa, zawał serca, nadciśnienie są głównymi przyczynami zgonów w w dzisiejszych czasach. Co druga osoba w Polsce umierająca przedwcześnie, umiera właśnie z powodu chorób sercowo-naczyniowych.  Choroby serca rozwijają się powoli, przez wiele lat. Często nie mamy pojęcia, że żyjemy w zagrożeniu. Dlatego w przypadku choroby wieńcowej lepiej jest do niej nie dopuścić niż ją leczyć, gdyż objawy mogą wystąpić dopiero , gdy choroba ma już zaawansowane stadium. We wtorek poznamy naturalne metody leczenia i zapobiegania chorobom serca oparte o proste zasady zdrowia.

środa - Naturalne metody leczenia cz. 1

Organizm człowieka został wyposażony w cudowne mechanizmy regulujące i naprawcze, które umożliwiają naturalny powrót do zdrowia. Dziś już powszechnie wiadomo, ze istnieją sposoby na naturalne leczenie bólu, przeziębienia, bezsenności, problemów z trawieniem, odpornością i wielu innych. Znamy proste metody i zabiegi związane z ziołolecznictwem, hydroterapią czy stosowaniem prostych produktów takich jak węgiel drzewny. Na tym spotkaniu poznamy niektóre z nich.


czwartek - Ach te słodkości - gorzka strona cukru

Chociaż wielu z nas pozwala sobie czasem na nieco słodyczy, nie powinniśmy lekceważyć problemów zdrowotnych powodowanych przez zawarty w nich cukier rafinowany. Badacze, którzy łączą nadmierne spożycie cukru z wieloma chorobami takimi jak (nadwaga, otyłość, choroba nowotworowa, miażdżyca) , że człowiek w ogóle nie musi jeść cukru. Ludzki organizm potrzebuje węglowodanów w ilości równej zaledwie dwóm łyżeczkom cukru, a tą ilość możemy pozyskać z prostych, naturalnych pokarmów. Ze złymi słodkimi nawykami można zerwać. Na czwartkowym wykładzie dowiemy  się jak zastąpić  cukier rafinowanegy naturalnymi słodzikami spożywac je umiarkowanie, by nie dopuścić do rozwoju wielu chorób.


piątek - Naturalne metody leczenia cz. 2

Będzie to drugi wykład dotyczący znanych nam naturalnych metod naprawczych naszego organizmu.


sobota - Jak wzmocnić pracę tarczycy

Ten temat z pewnością zainteresuje osoby, które borykają się z chorobą tarczycy (nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, Hashimoto – przewlekłe zapalenie tarczycy). W sobotę poznamy najważniejsze informacje dotyczące  tego istotnego gruczołu, który jest dla nas tak ważny min. ze względu na produkcję hormonów. Dowiemy się jak wzmocnić pracę tarczycy i jak uchronić ją przed chorobami.

  1. Wykłady na temat zdrowia psychicznego i duchowego - godzina 18.00

Codziennie o godzinie 19.00 zapraszamy na wykłady związane ze zdrowiem psychicznym, emocjonalnym i duchowym.

Spotkania odbędą się w Bursie Szkolnej przy ulicy Obwodowej 2 w Zambrowie.

Każda osoba otrzyma bezpłatnie książkę pt. Życie ma sens.

WSTĘP WOLNY

Serdecznie zapraszamy!

Bezpłatne badania

 

 

Zobacz również:

To się czyta

Chwytaj chwilę!

Dostałam wirtualny list od znajomego. Mądrość

+ View

Światowy Dzień Udaru

29 października obchodzimy Światowy

+ View

IV ODSŁONA

REWOLUCJE W BRZUCHU? Może to nie to, co

+ View

A jeśli nam nie po

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań w

+ View

Cykl spotkań na temat

Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na

+ View

Trzytygodniowa próba

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na

+ View

Kobiety z rakiem piersi

Niektóre badania sugerują, że kobiety,

+ View

Najbardziej popularne

Reumatoidalne zapalenie ...

 Ludzie często mnie pytają, skąd lekarze wiedzą, że dana osoba cierpi na reumatoidalne zapalenie ...

+ View

Jak sobie radzić z zaparciami?

Zaparcia to problem, który uprzykrza codzienność. Obecnie na zaparcia cierpi już co druga kobieta i co czwarty ...

+ View

Nietolerancja laktozy

Osoby, które czują się źle po spożyciu mleka i jego przetworów często mają kłopot z rozstrzygnięciem, czy ...

+ View

Skuteczne sposoby na bóle ...

Ból głowy jest objawem bardzo niespecyficznym. Może towarzyszyć konkretnym schorzeniom, jednak najczęściej ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup