Fundacja Źródła Życia oferuje książki poświęcone zagadnieniom profilaktyki chorób, promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i dorosłych. Prowadzi również program NEWSTART – jeden z najskuteczniejszych programów edukacji zdrowotnej.

Fundacja Źródła Życia powstała w 1991 roku i od wielu lat prowadzi szereg programów z zakresu szeroko pojętych zagadnień zdrowia, takich jak:

  • program rewitalizacji i edukacji zdrowotnej NEWSTART w formie wczasów zdrowotnych, który jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom i przywracania zdrowia (www.newstart.pl), 
  • sieć KLUBÓW ZDROWIA, które zrzeszają mieszkańców różnych miast i miejscowości pragnących pogłębić swoją wiedzę o zdrowiu i stosowaniu probiotechnologii (www.klubyzdrowia.pl), 
  • odbywające się w miejscach publicznych mobilne wystawy edukacyjno-diagnostyczne EXPO ZDROWIE (www.expozdrowie.pl), 
  • wydawanie publikacji książkowych poświęconych zagadnieniom zdrowia, w tym w szczególności kilku pozycji książkowych na temat efektywnych mikroorganizmów (www.fzz.pl), 
  • wydawanie kwartalnika ZDROWIE Z WYBORU podkreślającego zdrowie jako rezultat świadomie podejmowanych decyzji opartych na fachowej wiedzy. 

WYDAWNICTWO „ŹRÓDŁA ŻYCIA”

ŹRÓDŁA ŻYCIA to publikacje dotyczące szeroko pojętych zagadnień zdrowia. Każda z naszych książek została napisana i wydana w trosce o zdrowie ludzi i mamy nadzieję, że będzie ona nie tylko źródłem wartościowych informacji, ale również pomoże Czytelnikom dokonywać lepszych wyborów. Wydawane przez nas pozycje są starannie wyselekcjonowane i stanowią wzajemne uzupełnienie. Obejmują działy takie jak: zdrowie fizyczne i psychiczne, kuchnia i zdrowie oraz ekologia. Wydawnictwa zdrowotne poświęcone są nie tylko naturalnemu leczeniu, ale w głównej mierze kładą nacisk na profilaktykę.

DRUKARANIA ALTERNA

Drukarnia offsetowa Alterna jest częścią Fundacji Źródła Życia. Jej całkowity dochód przeznaczany jest na finansowanie projektów realizowanych przez Fundację. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, dołożycie Państwo własną cegiełkę do finansowania kolejnych, tak bardzo dziś potrzebnych, projektów naszej Fundacji.
Alterna to jedna z najtańszych drukarni offsetowych w woj. mazowieckim, specjalizująca się w druku czasopism, plakatów, folderów, katalogów oraz książek. W 2014 roku uruchomiliśmy również nową linię druku cyfrowego, która gwarantuje niskonakładowym pracom jeszcze którsze terminy!Dodatkowo oferujemy skład graficzny oraz kompleksowe przygotowanie do druku, a to wszystko również po atrakcyjnych cenach.

PROGRAM REWITALIZACYJNY

Program NEWSTART® jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom i przywracania zdrowia. Program obejmuje:
1. odżywianie oczyszczające i rewitalizujące
2. aktywny wypoczynek
3. konsultację lekarską
4. wykłady i prezentacje
5. pomoc psychologiczną.

BLOG KULINARNY

Blog kulinarny ZdrowieNaTalerzu.pl również jest częścią działalności Fundacji. Na blogu publikowane są przepisy na smaczne i zdrowe potrawy wegetariańskie. Naszym pragnieniem jest, aby każda chętna osoba mogła skorzystać z tych bezpłatnych informacji i krótkich instruktażowych filmików, aby przekonać się do zdrowej, bezmięsnej kuchni.

EXPO ZDROWIE

To odbywające się w miejscach publicznych mobilne wystawy edukacyjno-diagnostyczne. Odwiedzający kolejne ekspozycje mogą wziąć udział w prostych badaniach profilaktycznych i dzięki temu sprawdzić stan zdrowia. A zmierzyć można poziom cukru, cholesterolu i tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi i wydolność oddechową, a także przejść test kondycyjny z pomiarem tętna i obliczyć wskaźnik masy ciała (tzw. BMI). Wszystkie wyniki zapisywane są na Osobistej Karcie Badań. Stwarza to okazję do oceny wieku biologicznego oraz stanowi podstawę indywidualnej konsultacji z lekarzem. (www.expozdrowie.pl)

KLUBY ZDROWIA

Kluby Zdrowia to bezpłatne spotkania organizowane przez naszą Fundację w różnych miastach, na terenie całej Polski, na które każda zainteresowana osoba może przyjść i:

- posłuchać wykładów na tematy dotyczące zdrowia, zdrowego odżywiania, schorzeń dietozależnych, zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom cywilizacyjnym,
- uczestniczyć w szkole zdrowego gotowania – uczestnicy na żywo mogą zobaczyć ja przyrządzić tanie i zdrowe posiłki,
- degustować różnorodne potrawy wegetariańskie,
- skorzystać z klubowej wypożyczalni i zaopatrzyć się w książki i poradniki o tematyce zdrowotnej
-spędzić czas w miłej atmosferze w otoczeniu osób, które mają podobne zainteresowania.

 

Robert Kuczek
Prezes Fundacji


 

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup