Kim jesteśmy?

Działalność Klubów Zdrowia skupia się przede wszystkim na prozdrowotnej edukacji społeczeństwa. Pragniemy pomóc uczestnikom spotkań w utrzymywaniu zdrowia na jak najwyższym poziomie we wszystkich jego wymiarach: fizycznym, psychicznym, duchowym i społecznym.

W tym celu organizujemy wykłady, seminaria, kursy, sympozja, obozy, wystawy, programy edukacyjne przybliżające tematykę zdrowego stylu życia.
Duża część naszych działań poświęcona jest kwestiom medycyny zapobiegawczej, a więc dbania o swoje ciało i umysł, aby unikać chorób. Wiele miejsca poświęcamy zdrowemu odżywianiu, jak również roli ruchu na świeżym powietrzu i innym zasadom zdrowia. Organizujemy bezpłatne badania profilaktyczne m.in.: pomiar ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, cholesterolu i trójglicerydów we krwi oraz masy ciała i tkanki tłuszczowej.
Oferujemy także programy, które pomagają zachować zdrowe relacje międzyludzkie, ułatwiają nawiązywanie znajomości i budowanie serdecznych więzi. Dotyczą one stosunków w małżeństwach i rodzinach, ale również przygotowania do małżeństwa. Poruszamy tematy szacunku dla życia, a co za tym idzie unikania narkotyków, alkoholu i tytoniu.

Jak wyglądają nasze spotkania?

Każde spotkanie składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna ma charakter edukacyjny. Jest to zwykle wykład lub seminarium prowadzone przez specjalistów w zakresie ochrony zdrowia: lekarza, promotora zdrowia, dietetyka itp. Po wysłuchaniu prelekcji jest czas na zadawanie pytań, konsultację oraz wymianę doświadczeń.
Na część praktyczną składają się rozmaite działania – zależnie od pomysłowości organizatorów mogą to być:
– badania profilaktyczne
– kurs zdrowego gotowania
– ćwiczenia/zajęcia ruchowe np. Nordic walking – marsz po zdrowie
– pokazy kulinarne i prezentacje
– degustacja zdrowych potraw
– wymiana przepisów/dyskusje
– możliwość zaopatrzenia się w publikacje książkowe oraz bezpłatne materiały propagujące zdrowy styl życia.

Struktura spotkania w każdym z poszczególnych Klubów Zdrowia może się trochę różnić w zależności od tego, jakie są lokalne potrzeby, aspiracje uczestników, a także możliwości i specjalizacje poszczególnych członków zespołu organizującego program.

Kto może uczestniczyć w spotkaniach i jakie odniesie korzyści?

W spotkaniach Klubu Zdrowia może uczestniczyć każdy niezależnie od wieku, płci, stanu zdrowia, posiadanej wiedzy czy miejsca zamieszkania. Serdecznie zapraszamy każdą osobę, która chce poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz spędzić czas w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Poprzez uczestnictwo w naszych programach można:

poprawić swoją kondycję fizyczną i intelektualną
uwolnić się od używek, takich jak: papierosy, alkohol, kofeina, narkotyki
dowiedzieć się czegoś więcej o kuchni wegetariańskiej, spróbować przygotowanych potraw oraz poznać nowe przepisy na zdrowe posiłki
wykonać bezpłatne badania profilaktyczne
zwiększyć odporność organizmu
nawiązać nowe znajomości
Kluby Zdrowia nie pobierają żadnych opłat za uczestnictwo w spotkaniach.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.klubyzdrowia.pl

{fcomment}

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup