Objadanie sie

Witajcie kochani. Cieszę się, że tu trafiliście, bo sprawa jest poważna. Chodzi o kolejne zagrożenie dla zdrowia człowieka, które jest często pomijane w różnych opracowaniach nt. zdrowego odżywiania czy zdrowych nawyków. Najczęściej poruszanym problemem jest to, co jemy i to jest oczywiście niesamowicie ważne, ale jest jeszcze coś, co prowadzi do wielu poważnych chorób- przejadanie się. Często robimy to nawet nie zdając sobie z tego sprawy lub właśnie mamy tego świadomość, ale nie wiemy co z tym zrobić, jak się od tego ustrzec. Dzięki David A. Kessler autora bestsellera New York Times wiele się wyjaśniło…

Poznaj swojego wroga

Niektórzy uważają, że najlepsze historie o których czytamy, słyszymy lub które oglądamy w telewizji dotyczą jakieś walki, jakiegoś problemu lub konfliktu. Jest jakiś wymyślony bohater, który walczy przeciwko jakimś wrogom. Nieważne jakie są wątki takiej historii (choć oczywiście muszą być ciekawe), ważne, aby bohater rozwiązał problem i przezwyciężył jakieś zło. A tym problemem w naszej historii jest przejadanie się, które towarzyszy człowiekowi od jakiegoś czasu. Jak myślisz, kto jest wrogiem? Ty sam? Twój apetyt? Stres? Praca? Każdy z nas mógłby znaleźć sobie swojego, osobistego przeciwnika, ale wszyscy razem mamy wspólnego wroga i wg. autora książki pt. ,,Koniec z przejadaniem się” jest nim przemysł spożywczy i restauracyjny. Zdaniem Davida A. Kesslera wróg wykorzystuje składniki i techniki, które sprawiają, że jedzenie staje się dla nas wyjątkowo smakowite i pobudza nasz układ nagrody. W efekcie, często choć nie odczuwamy głodu, nadal chcemy jeść. Innymi słowy – jesteśmy manipulowani. Ulegamy wpływom, nawet o tym nie wiedząc!

Najgorsze co możemy zrobić to zbagatelizować problem

Czy muszę opisywać problem, który każdy z nas dostrzega wokół siebie? Przecież coraz więcej dostrzegamy chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory oraz wiele innych, które skracają nasze życie. A my przecież chcemy żyć, chcemy jak najdłużej przebywać na tej ziemi, chcemy spędzać czas z naszymi rodzinami, realizować swoje pasje, podróżować spełniać marzenia czy doczekać dorastania naszych wnuków. Chcemy tego wszystkiego, ale… coraz częściej chorujemy. I dzieje się to przez to, że jemy za dużo i jemy bezwartościowe rzeczy. Statystyki są bezlitosne. Z dekady na dekadę jemy coraz więcej, a średnia masa ciała człowieka rośnie. Większa liczba kilogramów, czyli nadwaga, prowadząca do choroby jaką jest otyłość to nie tylko, jak to często myślimy wygląd i większe rozmiary ubrań. To przede wszystkim inne choroby, które przyśpieszają naszą śmierć. Czy przejadanie się to rzeczywiście aż taki problem?

To nie tylko większa liczba kalorii

Przejadanie się jak już wspomniałem to nie tylko wygląd i choroby prowadzące nas za rękę szybkim krokiem do śmierci, ale to także olbrzymi stres, wojna między ,,chcę” a ,,nie powinienem” między ,,potrafię to kontrolować” a ,,to jest silniejsze ode mnie”. To także trudna i męcząca walka ze swoimi wymówkami, przegrane potyczki ze swoimi postanowieniami. Do tego wszystkiego dochodzą powracające obsesyjne myśli o jedzeniu, o tym dlaczego jemy, co jemy, kiedy jemy, z kim jemy i jak przestać tyle jeść… To wszystko jest trudne. Szczególnie dla kogoś, kto czuje się zmanipulowany przez swój apetyt. To wszystko jest męczące i dobrze byłoby znaleźć rozwiązanie…

Zdrowie kontra przemysł spożywczy.

Akcja tej walki toczy się na Twoich oczach, jest w mojej i Twojej głowie, jest za każdym razem, gdy oglądamy telewizję, przeglądamy internet czy prasę. Duża liczba wojska naszego przeciwnika czycha codziennie w sklepach i restauracjach, a dowódcy wroga - producenci żywności i restauratorzy przejmują władzę nad zawartościami naszych portfeli. Czy my będziemy dalej na to pozwalać? Pokonać wroga to znaczy poznać jego taktykę i motywację. Mogliśmy przegrać wiele bitew, ale wojnę musimy wygrać. Jak to zrobić? Autor książki pt. ,,Koniec z przejadaniem się” ujawnia krok po kroku działania przemysłu spożywczego. Triki reklamowo - marketingowe działają na niekorzyść naszego zdrowia, a na korzyść swoich kieszeni.

Jak działa przeciwnik i komu zależy żebyśmy za dużo jedli?

Czy zauważyliście, że na reklamach rzadko pokazuje się nam badania i informacje o prozdrowotnych właściwościach danego produktu czy składnika, a częściej prezentuje się uśmiechniętych ludzi, którzy mówią o smakowitości, doznaniach swojego podniebienia lub o wywoływanym uśmiechu dzięki zjedzeniu czegoś? Czy zaważyliście, że często jedząc coś na mieście lub robiąc zakupy kupujecie więcej jedzenia niż tak na prawdę potrzebujecie? Czy zauważyliście, że w gotowych produktach, które są dostępne w sklepach w składzie często występują różne rodzaje tłuszczu i cukrów? Czy zwróciłeś kiedyś uwagę, że czasami reagujemy na słodycze jak osoba uzależniona od narkotyków? Myślałaś kiedyś o tym, dlaczego słodkości bardziej smakują Twoim dzieciom niż owoce? Czy tak już po prostu jest i mam to zaakceptować, czy może jednak ktoś poszedł o krok za daleko i manipuluje moimi potrzebami?

Przejadanie się to problem, który można pokonać!

Poznanie taktyki swojego wroga to jeden ze sposobów na koniec z przejadaniem się. Kolejne to zwyciężenie swoich wymówek, przygotowanie planu swojego jedzenia, wprowadzenie nowych nawyków życiowych i żywieniowych. Następnie musimy uwolnić się od swojej przeszłości i przejąć świadomą kontrolę nad swoimi zachowaniami. Znając zasady działania przemysłu spożywczego, będziesz wiedzieć jak kontrolować swoje myśli i nawyki, tak aby powstrzymać się od podjadania.

Ty jesteś bohaterem!

Wojna o Twoje pieniądze toczy się każdego dnia, tyle że w obliczu tych walk bezbronne jest Twoje zdrowie. Tylko od Ciebie zależy czy podejmiesz rękawice, broń czy inny sprzęt i metody walki. Musisz pamiętać, że nie jesteś sam. Są wokół Ciebie osoby, które Cię kochają i na Ciebie liczą. Może nie mówią o tym na głos, może nie zawsze pokazują, może nie zawsze to widzisz, ale będą Ci wdzięczni, że dzięki Twoim staraniom będą zdrowsi. Będą Ci dziękować, że ratujesz ich przed chorobami. Możesz zostać bohaterem, zadbać o swoje i swoich najbliższych zdrowie. Możesz zostać osobą, z której inni będą brać przykład. Nie pozwól by przeciwnik wygrał, kosztem Twojego zdrowia i pieniędzy przejmując ludzi na swoją ,,stronę mocy”.

Koniec z przejadaniem się! Zdrowie Ci ucieka!

Jesteś Ty, jest życie, jest zdrowie i choroba, jest wojna, wróg, codzienna bitwa i decyzja do podjęcia… ,,walczę” czy ,,odpuszczam”? ,,Kontroluję” czy ,,jestem kontrolowany”? ,,Atakuję” czy ,,bronię się”? W świecie zdrowia potrzebni są bohaterowie dla swoich rodzin i znajomych. Zostań jednym z nich! Bohater potrzebuje zbroi i miecza. W innych historiach kamizelki kuloodpornej i pistoletu. I tu nie chodzi o wojnę przeciwko człowiekowi, tu chodzi o wojnę o Twoje zdrowie. Sprzętem, który potrzebujesz do walk może być wiedza z książek dostępnych na www.sklep.fzz.pl. Możesz walczyć sam swoimi sposobami i szanuję to! A możesz poznać taktykę wroga, możesz nauczyć się najlepszych strategii w dbaniu o zdrowie i zdmuchnąć choroby ze swojego życia. Wejdź na www.sklep.fzz.pl zarejestruj się i kupuj najlepsze książki o zdrowiu z 5% rabatem. Pozycje dostępne na naszym sklepie z serca polecamy. Wiedza tam zawarta jest sprawdzona. Powodzenia!

Autor: Kamil Kaźmierczak.

Koniec z przejadaniem się"Koniec z przejadaniem się” (bestseller dziennika New York Times) to książka, która przedstawia sposób w jaki przemysł spożywczy manipuluje naszymi apetytami w celu bogacenia się. Znajdziesz tam także, rzec jasna, sposoby na panowanie nad swoim nadmiernym pożądaniem jedzenia.
Więcej szczegółów o książce tutaj:
https://sklep.fzz.pl/kuchnia-i-diety/821-koniec-z-przejadaniem-sie.html

Autor: lek. med. David A.Kessler
Ilość stron: 312
Format: 232 x 162
Oprawa: Twarda
Wydawca: Fundacja Źródła Życia 2019
Budy-Zasłona, ul. Źródlana 1, 96-320 Mszczonów
tel: 46 857 13 54 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | sklep.fzz.pl

Patroni medialni:   KUKBUK Logo resize  moja cukrzyca org blue resize   Fundacja CAZ Logo resize

 

Częste choroby u dzieci takie jak  schorzenia skóry, przewlekłe zmęczenie, alergie, problemy ze snem, ogólne zaburzenie działania układu odpornościowego a nawet problemy emocjonalne i psychiczne wszelkiego typu - mają swoje podłoże w zaburzeniach jelitowych. Cukier oraz wszelkie wysoko przetworzone produkty spożywcze wzmagają problem trawienne. Wielu rodziców, którzy chcą dbać o zdrowie swoich dzieci, daje im na śniadanie szklankę soku i miskę płatków oraz pozwala na jedzenie słodyczy. Nie wiedzą, że w ten sposób aplikują im bombę cukrową. 

Czytaj więcej...

Aparaty ortodontyczne stają się coraz częstszym elementem naszego codziennego życia. Swoją popularność zawdzięczają nie tylko większej dostępności cenowej, ale również rosnącej świadomości społeczeństwa na temat problemów związanych z uzębieniem i chęcią ich rozwiązania. Mimo to wiele osób wciąż obawia się wizyty u ortodonty z powodu pewnych stereotypów i błędnych przekonań, które narosły wokół noszenia aparatów. Jak wygląda to w praktyce?

Czytaj więcej...

Jod jest pierwiastkiem, którego niedobór jest powszechny na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że około 35 procent ludzi na świecie spożywa niedostateczną ilość jodu. Szacuje się również, że około 3 miliardy osób na świecie ma niedobór jodu. Niedobór ten dotyka około 300 milionów dzieci. Skutkuje to powiększeniem się tarczycy, czyli powstaniem wola. Jeszcze do początku lat 1990-tych w Polsce wole było bardzo rozpowszechnione i dotykało około 40 do prawie 60 procent społeczeństwa (częstość występowania była wyższa na terenach wschodnich niż na zachodzie kraju). Wole występowało również u około 80 procent kobiet w ciąży.

Czytaj więcej...

Ruch Społeczny Polskie Amazonki rozwija program wsparcia „Zdrowiej” dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich. Celem programu jest pokazanie jaki wpływ na zdrowie ma sposób myślenia i odczuwania oraz  jak można się samodzielnie wzmocnić w procesie leczenia i radzić sobie z towarzyszącym stresem. Najbliższy cykl warsztatów realizowany w Warszawie, dedykowany jest w szczególności kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich rodzinom, ale otwarty dla wszystkich chętnych.

Czytaj więcej...

Kandydozę, czyli zakażenie grzybem Candida albicans, coraz częściej spotyka się u dzieci. Candida albicans to drożdżaki, które są powszechnie występującymi drobnoustrojami, należącymi do fizjologicznej flory jelita grubego, jednak w sprzyjających warunkach mogą się niebezpiecznie rozmnożyć.

Czytaj więcej...

Pragniesz zdrowia, chciałbyś być szczęśliwy? – pomyśl o innych. Codziennie zastanów się, komu możesz sprawić przyjemność. Miłość i dobro skierowane na drugiego są zasadą życia i zdrowia, warunkiem szczęścia i powodzenia. Jednostki, które nie interesują się innymi, mają największe problemy w życiu, najbardziej też ranią innych.

Czytaj więcej...

Jakie terapie są najskuteczniejsze w przypadku raka piersi?

Leczenie raka, w szczególności w przypadku raka piersi, jest najbardziej skuteczne, gdy nowotwór zostaje całkowicie usunięty chirurgicznie. Oznacza to, że największe szanse na wyleczenie mają przypadki, w których mniejsze, dobrze opisane zmiany nowotworowe mogą zostać wycięte w całości.

Czytaj więcej...

Zobacz również:

To się czyta

Chwytaj chwilę!

Dostałam wirtualny list od znajomego. Mądrość

+ View

Światowy Dzień Udaru

29 października obchodzimy Światowy

+ View

IV ODSŁONA

REWOLUCJE W BRZUCHU? Może to nie to, co

+ View

A jeśli nam nie po

Zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań w

+ View

Cykl spotkań na temat

Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na

+ View

Trzytygodniowa próba

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na

+ View

Kobiety z rakiem piersi

Niektóre badania sugerują, że kobiety,

+ View

Najbardziej popularne

Reumatoidalne zapalenie ...

 Ludzie często mnie pytają, skąd lekarze wiedzą, że dana osoba cierpi na reumatoidalne zapalenie ...

+ View

Jak sobie radzić z zaparciami?

Zaparcia to problem, który uprzykrza codzienność. Obecnie na zaparcia cierpi już co druga kobieta i co czwarty ...

+ View

Nietolerancja laktozy

Osoby, które czują się źle po spożyciu mleka i jego przetworów często mają kłopot z rozstrzygnięciem, czy ...

+ View

Skuteczne sposoby na bóle ...

Ból głowy jest objawem bardzo niespecyficznym. Może towarzyszyć konkretnym schorzeniom, jednak najczęściej ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup