Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kwartalnika lub jego prenumeraty zapraszamy do sklepu internetowego wydawcy: www.sklep.fzz.pl


Jeśli jest Ci wygodniej kupić kwartalnik w sklepie stacjonarnym zajrzyj do:

  • sieci sklepów Empik,
  • wybranych kiosków RuchuJeśli jest Ci wygodniej kupić kwartalnik w sklepie internetowym z dostawą do domu zajrzyj do:

  • sklep.fzz.pl


Jeśli preferujesz prasę w wersji elektronicznej zapraszamy do zakupu naszego kwartalnika na stronie:

 

Poniżej masz również możliwość zapoznać się z tematami ostatnio wydanych przez nas numerów:

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną i społeczną. Zajmuje szóste miejsce wśród głównych przyczyn zgonów w Polsce. W naszym kraju cierpią z jej powodu blisko 3 mln osób, a co dziesiąta osoba jest zagrożona.
Jak podaje WHO na świecie już ponad 420 mln osób choruje na cukrzycę. Tymczasem jest to schorzenie, któremu w większości przypadków można skutecznie zapobiegać, jak również skutecznie leczyć. Najczęściej cukrzyca rozwija się, nie powodując żadnych objawów, dlatego u ponad 50% przypadków nie jest rozpoznana odpowiednio wcześnie. Jednak nie leczona, powoli i cicho, ale konsekwentnie dokonuje zniszczeń w organizmie, które mogą szybko doprowadzić do przedwczesnej śmierci. Skuteczna profilaktyka to eliminacja czynników ryzyka oraz regularne badania kontrolne poziomu cukru.
I do tego gorąco zachęcam wszystkich Czytelników.

lek. med. Grażyna Kuczek

Czytaj więcej...

Jesteśmy stale w mniejszym lub większym stopniu narażeni na oddziaływanie drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak wirusy, bakterie, grzyby czy pierwotniaki. Jest oczywiste, że bez względu na to, jak bardzo się staramy, nie zawsze potrafimy ich uniknąć, a przed niektórymi nie da się uciec. Mamy stały kontakt ze światem zewnętrznym – drobnoustroje chorobotwórcze są stale wokół nas. Warto ich unikać wszędzie tam, gdzie to jest możliwe. Równie ważna jest dbałość o jak najwyższą sprawność układu odpornościowego. To on chroni, walczy i leczy i im bardziej sprawny – tym mniejsze jest zagrożenie, że będziemy chorować na różnego rodzaju infekcje. Zachęcam do lektury i działań profilaktycznych, aby zima minęła bez gryp i przeziębień.

lek. med. Grażyna Kuczek

 

Czytaj więcej...

Drodzy Czytelnicy!

Sen dla zachowania zdrowia jest tak samo ważny jak właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, picie odpowiedniej ilości wody czy oddychanie świeżym powietrzem.

Kilka nieprzespanych nocy powoduje, że czujemy się nie do życia. Brak snu pozbawia nas nie tylko dobrego samopoczucia i witalności, ale również osłabia naszą immunologię i zwiększa ryzyko chorób infekcyjnych, narządowych i psychosomatycznych. Dlatego warto zadbać o to, aby, o ile to tylko możliwe, każdą noc spędzić będąc pogrążonym w głębokim, zdrowym śnie – śnie, który przynosi z poranka dobre samopoczucie, rześkość umysłu i chęć do aktywnego spędzenia nowego dnia.

Pęd życia, w pułapce którego znalazł się współczesny cywilizowany człowiek, pozbawia go dobrego nocnego wypoczynku. Jesteśmy niewypoczęci i w związku z tym często sięgamy po substancje pobudzające. To błędne i niebezpieczne koło. Substancje pobudzające tylko dolewają oliwy do ognia. Trzeba pamiętać, że dobrego nocnego wypoczynku nic nie zastąpi. Warto więc sprawić, aby odpowiednio długi i głęboki sen był na liście naszych priorytetów.

lek. med. Grażyna Kuczek

W tym numerze znajdują się ciekawe porady i artykuły specjalistów dotyczące dobrego snu, a co za tym idzie - dobrego zdrowia. Poznamy między innymi receptę na bezsenność, dmity na temat kawy i alkoholu, przeczytamy również na temat wpływu przejadania się na jakość naszego snu, jak również dowiemy się nieco więcej natemat regeneracji skóry nocą. A to dopiero początek. W kwartalniku tym znajduje się wiele innych inspirujących przepisów, porad i innych treści!

Czytaj więcej...

Drodzy Czytelnicy!

Niezliczona ilość badań naukowych przepro­wadzonych w ostatnim czasie wykazała, że zdrowie i długość życia zależy od stylu życia, jaki prowadzimy. Większość chorób śmiertelnych, pro­wadzących do inwalidztwa i przedwczesnej śmierci, związanych jest z nawykami i przyzwyczajeniami. Nasze wybory odnośnie diety i innych elementów stylu życia są najbardziej potężnymi czynnikami, jeżeli chodzi o zachowanie dobrego zdrowia. Eksperci w dziedzinie medycyny prewencyjnej na świecie zgodnie twierdzą, że blisko 90% wszystkich schorzeń można zapobiegać poprzez prostą zmianę stylu życia. Możemy żyć długo i szczęśliwie – tak wiele zależy od na

lek. med. Grażyna Kuczek

W tym numerze znajdują się ciekawe porady i artykuły specjalistów dotyczące długowieczności. Poznamy między innymi receptę na stres, dowiemy się jak zatrzymać lub odwrócić proces starzenia,, przeczytamy również na temat dobrych relacji w kontekście zdrowia. a to dopiero początek. W kwartalniku tym znajduje się wiele innych inspirujących treści!

Czytaj więcej...

Drodzy Czytelnicy!

Jeżeli człowiek rodzi się zdrowy, bez żadnych obciążeń genetycznych, to przy zachowaniu zdrowego stylu życia nigdy nie powinien chorować. Jest to prawdą również dla kobiet w każdym wieku; po osiągnięciu dojrzałości organizm przygotowuje się do wydania na świat potomstwa, przychodzi też czas przekwitania. Menopauza może być szczęśliwa, przeżyta w zdrowiu i dobrej kondycji. Tak samo mogą wyglądać również późniejsze lata życia; dowodzą tego prowadzone od wielu lat badania.

Aby to osiągnąć, trzeba podjąć wyzwanie wypracowania zdrowego stylu życia. Niezwykle ważne są też badania profilaktyczne, które naprawdę warto regularnie wykonywać. Choroby kobiece w Polsce wciąż zbierają swoje ogromne żniwo przedwczesnej śmierci. Dzieje się to zupełnie niepotrzebnie. Dzisiaj dysponujemy odpowiednią wiedzą i badaniami przesiewowymi, które pozwalają na wczesną diagnozę i umożliwiają podjęcie wczesnych działań leczniczych, jeśli wystąpi taka potrzeba. Perspektywa powrotu do zdrowia jest wówczas bardzo realna, ponieważ im wcześniejsza diagnoza, tym lepsze rokowanie. Warto uświadomić sobie, jak wielki potencjał profilaktyki chorób kobiecych spoczywa w naszych rękach i na pewno z niego skorzystać.

lek. med. Grażyna Kuczek

W tym numerze przeczytać można o tym jak zmienić swoje życie by być bardziej szczęśliwym, jak uchronić się przed depresją oraz o pokarmach, które pomogą nam poprawić nastrój. Ponadto numer zawiera informację o mieszankach ziołowych na dobry humor, przepisy zdrowej kuchni oraz wywiad z Panią Idą Karpińską - założycielką Ogólnopolskiej Kampanii Kwiat Kobiecości.

Czytaj więcej...

Najbardziej popularne

"Zatrzymaj Młodość" - dr Roman Pawlak

Poszukiwania tajemniczego eliksiru zapewniającego wieczną młodość wciąż trwają. Niektórzy próbują nas przekonać, że taki ...

+ View

Wegańskie Pyszności

Dunja Gulin Wegańskie pyszności to wymarzona pomoc dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie kuchni wegańskiej, ...

+ View

"W obronie wegetarianizmu" Roman Pawlak

Stosowanie diety wegetariańskiej może przyczynić się do ochrony przed atakiem serca, utratą wzroku, chorobą nerek i innymi ...

+ View

Astma. Łagodzimy naturalnie

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które ...

+ View

"Kuchnia w trosce o Twoje zdrowie" Grażyna Kuczek, Beata Śleszyńska

Fizjologiczne zasady odżywiania się oraz poradnik na temat tego, co jeść, aby nie chorować na powszechnie występujące ...

+ View

Apteka domowa

Stacey Dugliss-Wesselman Aptekarz to utalentowany rzemieślnik, który łączy mieszanki ziół, mające korzystny ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup