W każdym człowieku istnieje niewytłumaczalne pragnienie, pociągające do Tego, który nadaje właściwy sens życiu człowieka. On cudownie stworzył nasz organizm i stale podtrzymuje go przy życiu. On jest źródłem wszelkiego dobra. Napełnia serce człowieka miłością, wiarą, zaufaniem i nadzieją, które są fundamentem zdrowia, dobrego samopoczucia i satysfakcji. Jesteś w trudnej sytuacji? On da rozwiązanie. Jesteś słaby? On wzmocni. Jesteś nieświadomy? On objaśni. Jesteś zraniony? On uleczy. Jedynie poprzez żywy kontakt z Nim życie daje prawdziwą radość i sięga po wieczność.

Ludzie żyją dzisiaj dłużej niż w poprzednich stuleciach, a mimo to odczuwają coraz mniej satysfakcji. Szybkość życia sprawia, że znajdujemy się pod ciągłą presją. Stres, ból, rozczarowanie i beznadzieja przepełniają nas czasem do tego stopnia, że gotowi jesteśmy ryzykować zdrowie, a nawet życie, byle tylko znaleźć od nich ulgę.

Stres emocjonalny może powodować choroby fizyczne. Zniechęcenie, zgorzknienie i złość wyczerpują i osłabiają system immunologiczny.

Pozytywne uczucia, takie jak miłość, radość, wiara i zaufanie powodują wydzielanie substancji, które wzmacniają system immunologiczny chroniący przed chorobami. Pokój umysłu ma działanie lecznicze. ”Radość serca wychodzi na zdrowie, duch przygnębiony wysusza kości” (Księga Przysłów 17, 22).

Wielu ludzi, którzy wydają się zdrowi, nosi w sobie głęboką tęsknotę za czymś więcej. U korzeni naszego istnienia tkwi potrzeba głębszego sensu życia. Pełnia życia to nie tylko zdrowie i sprawność fizyczna, ale także bogactwo sfery duchowej.

Mózg to centrum zarządzania ciała. Kiedy nasz umysł nie jest odurzony przez alkohol, tytoń, narkotyki, brak snu czy przejedzenie, gdy ćwiczymy, oddychamy świeżym powietrzem i przebywamy na słońcu, możemy myśleć klarownie i podejmować mądre decyzje.

Zaufanie do Boga jest brakującym elementem w życiu współczesnego człowieka, a przecież przynosi ono spełnienie i nadzieję na przyszłość. Wielu ludzi odnajduje w związku z Bogiem klucz do poprawy i utrzymania zdrowia.

By móc zaufać jakiejś osobie, trzeba dobrze ją poznać. Poświęć czas na poznanie drugiego człowieka i Boga. Każdego dnia spędź kilka chwil w spokoju, z dala od zabiegania i hałasu życia codziennego. Odkryj głębszą stronę życia. Spójrz wstecz i pomyśl o tym, co naprawdę jest dla ciebie ważne.

Znajdź czas na czytanie Pisma Świętego. Jest to Boży list do człowieka. Studiowanie Biblii wzmacnia umysł, dostarcza nadziei i pokazuje kierunek w życiu.

Prawdziwy związek z prawdziwym Bogiem Stworzycielem
nie jest opcją - to sedno naszego zdrowia.

 

Zobacz również:

Zasady zdrowia

Popularne

26.05.2011

Odżywianie

Trzeba tak jeść, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji

+ View

26.05.2011

Ćwiczenia fizyczne

Ruch jest oznaką życia. Jest też konieczny dla zdrowia. Stanowi znakomity sposób na zachowanie

+ View

26.05.2011

Światło słoneczne

Światło słoneczne jest nadrzędnym czynnikiem warunkującym właściwy metabolizm i równowagę

+ View

26.05.2011

Wstrzemięźliwość

Właściwe zrozumienie wstrzemięźliwości polega na naturalnym stosowaniu tego, czego naprawdę

+ View

26.05.2011

Odpoczynek

Kiedy jesteśmy zmęczeni, nic bardziej nie cieszy niż możliwość odpoczynku. Bez snu i odpoczynku

+ View

Najnowsze

Trzytygodniowa próba zmiany odżywiania

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na wypróbowanie nowego sposobu odżywiania jest ...

+ View

Odżywianie

Trzeba tak jeść, aby każdego dnia dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji ...

+ View

Ćwiczenia fizyczne

Ruch jest oznaką życia. Jest też konieczny dla zdrowia. Stanowi znakomity sposób na zachowanie ...

+ View

Światło słoneczne

Światło słoneczne jest nadrzędnym czynnikiem warunkującym właściwy metabolizm i równowagę ...

+ View

Woda

O tym, że życie bez wody jest niemożliwe, wiedzą wszyscy. Organizm dorosłego człowieka składa się w ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup