Dla naszego przetrwania na świecie nic nie jest ważniejsze niż zwykła woda. Na pewno słyszałeś wiele razy o tym, jak ważne jest picie dużej ilości wody w ciągu dnia, jak może to poprawić Twój stan zdrowia i wygląd.

To wszystko prawda, ale czy wiedziałeś, że picie ciepłej wody może dać Ci jeszcze kolejne korzyści?

 Jeśli będziesz zaczynać dzień od wypicia szklanki ciepłej wody na pusty żołądek, poprawisz trawienie, przyspieszysz metabolizm i wspomożesz proces usuwania toksyn z ciała.

Niezależnie czy będziesz pić wodę czystą, czy dodasz do niej na przykład cytrynę lub miętę, Twoje ciało odwdzięczy Ci się za wprowadzenie takiego zwyczaju. 

 Oto sześć korzyści, jakie przyniesie Ci picie rano ciepłej wody:

1. Usuwa toksyny z ciała

Picie szklanki ciepłej wody natychmiast po przebudzeniu pomoże ciału pozbyć się toksyn i produktów przemiany materii poprzez stymulację procesu rozkładania pożywienia w układzie trawiennym i poprawę jego funkcjonowania.

2. Jest zastrzykiem energii dla metabolizmu

Niezależnie od tego, czy starasz się stracić na wadze czy nie – wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu przyspieszenia metabolizmu. Picie ciepłej wody świetnie spełni tę funkcję, dzięki czemu pomoże Ci dobrze zacząć dzień. Usunie też ból brzucha wywołanego złym metabolizmem i trawieniem.

3. Uśmierza ból

Ciepła woda to jedno z najlepszych lekarstw na skurcze menstruacyjne, bóle brzucha i głowy. Poprawia krążenie i wspomaga odprężenie mięśni w ten sposób uspokajając ciało, uśmierzając ból i skurcze. Aby uzyskać takie rezultaty, należy pić ciepłą wodę codziennie. 

4. Wspomaga utratę wagi

Dzięki poprawie tempa metabolizmu i podniesieniu temperatury ciała, ciepła woda intensyfikuje spalanie tłuszczu. Jeśli jesteś obecnie na diecie, nawyk picia ciepłej wody co rano poprawi jeszcze Twoje rezultaty.

5. Spowalnia starzenie

Wspominaliśmy już, że ciepła woda jest idealna dla oczyszczenia ciała z toksyn. Taki proces oczyszczania usuwa z organizmu szkodliwe substancje i odwraca negatywne działanie wolnych rodników, które powodują choroby i przedwczesne starzenie skóry prowadząc do utraty jej elastyczności i witalności. Pij więc co rano ciepłą wodę, a przywrócisz skórze gładkość i poprawisz zdrowie komórek ciała.

6. Chroni zdrowie włosów

Kolejną wspaniałą korzyścią z picia ciepłej wody jest jej wpływ na witalność – picie ciepłej wody wspomaga cebulki włosów i połączone z nimi zakończenia nerwowe, przez co czyni włosy bardziej lśniącymi i miękkimi. Co więcej, dobre nawodnienie skóry głowy stymuluje szybszy wzrost włosów i niweluje problem łupieżu.

Źródło: fitnessandpower.com

Zobacz również:

To się czyta

Cykl spotkań na temat

Serdecznie zapraszamy na otwarty cykl spotkań na

+ View

Trzytygodniowa próba

Najlepszym i najłatwiejszym sposobem na

+ View

Kobiety z rakiem piersi

Niektóre badania sugerują, że kobiety,

+ View

Chcesz mieć piękną

Słońce wróciło już na dobre, a letnia

+ View

Podejdź do serca z

Jedzenie to nie tylko przyjemność, ale także

+ View

Warzywne dodatki na

Stół pełen warzywnych rozmaitości

+ View

Takie drugie śniadanie

W dniu pełnym nauki i pracy, kiedy zaczynamy

+ View

Najbardziej popularne

Reumatoidalne zapalenie ...

 Ludzie często mnie pytają, skąd lekarze wiedzą, że dana osoba cierpi na reumatoidalne zapalenie ...

+ View

Siemię lniane - źródło ...

Nie tak dawno temu słowa „lignany” nie można było znaleźć w żadnym słowniku medycznym. Lignany są ...

+ View

Zdrowe soki - zdrowie ma ...

Lubię wyciskać dla mojej rodziny soki. Lubię patrzeć, jak żona uśmiecha się do mnie, gdy podaję jej kubek, i pyta: ...

+ View

Alkohol szkodzi w każdej ...

Alkohol nie zawiera żadnych składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest jedynie bogatym ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup