Drodzy Czytelnicy!

Sen dla zachowania zdrowia jest tak samo ważny jak właściwe odżywianie, ćwiczenia fizyczne, picie odpowiedniej ilości wody czy oddychanie świeżym powietrzem.

Kilka nieprzespanych nocy powoduje, że czujemy się nie do życia. Brak snu pozbawia nas nie tylko dobrego samopoczucia i witalności, ale również osłabia naszą immunologię i zwiększa ryzyko chorób infekcyjnych, narządowych i psychosomatycznych. Dlatego warto zadbać o to, aby, o ile to tylko możliwe, każdą noc spędzić będąc pogrążonym w głębokim, zdrowym śnie – śnie, który przynosi z poranka dobre samopoczucie, rześkość umysłu i chęć do aktywnego spędzenia nowego dnia.

Pęd życia, w pułapce którego znalazł się współczesny cywilizowany człowiek, pozbawia go dobrego nocnego wypoczynku. Jesteśmy niewypoczęci i w związku z tym często sięgamy po substancje pobudzające. To błędne i niebezpieczne koło. Substancje pobudzające tylko dolewają oliwy do ognia. Trzeba pamiętać, że dobrego nocnego wypoczynku nic nie zastąpi. Warto więc sprawić, aby odpowiednio długi i głęboki sen był na liście naszych priorytetów.

lek. med. Grażyna Kuczek

W tym numerze znajdują się ciekawe porady i artykuły specjalistów dotyczące dobrego snu, a co za tym idzie - dobrego zdrowia. Poznamy między innymi receptę na bezsenność, dmity na temat kawy i alkoholu, przeczytamy również na temat wpływu przejadania się na jakość naszego snu, jak również dowiemy się nieco więcej natemat regeneracji skóry nocą. A to dopiero początek. W kwartalniku tym znajduje się wiele innych inspirujących przepisów, porad i innych treści!

Gorąco zachęcamy do prenumeraty!
Prenumerata to oszczędność czasu i wygoda (zaprenumerowane numery dostarczamy prosto do Twojego domu)

Jeśli jesteście zainteresowani prenumeratą kwartalnika, lub zamówieniem poszczególnych numerów, zapraszamy do kontaktu:

tel.: 46 857-28-99
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Koszt prenumeraty:
1 rok = 18 zł
2 lata = 35 zł
3 lata = 53 zł
Przy zakupie prenumeraty na okres 3 lat, jeden kolejny egzemplarz wysyłamy gratis.

.:: Zobacz tę pozycję w księgarni internetowej ::.

Najbardziej popularne

"Zatrzymaj Młodość" - dr Roman Pawlak

Poszukiwania tajemniczego eliksiru zapewniającego wieczną młodość wciąż trwają. Niektórzy próbują nas przekonać, że taki ...

+ View

Wegańskie Pyszności

Dunja Gulin Wegańskie pyszności to wymarzona pomoc dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie kuchni wegańskiej, ...

+ View

"W obronie wegetarianizmu" Roman Pawlak

Stosowanie diety wegetariańskiej może przyczynić się do ochrony przed atakiem serca, utratą wzroku, chorobą nerek i innymi ...

+ View

"Kuchnia w trosce o Twoje zdrowie" Grażyna Kuczek, Beata Śleszyńska

Fizjologiczne zasady odżywiania się oraz poradnik na temat tego, co jeść, aby nie chorować na powszechnie występujące ...

+ View

Apteka domowa

Stacey Dugliss-Wesselman Aptekarz to utalentowany rzemieślnik, który łączy mieszanki ziół, mające korzystny ...

+ View

Zdrowe tłuszcze w twojej diecie

Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że tłuszcze nam szkodzą – powodują tycie, podnoszą ryzyko chorób układu ...

+ View

Polecamy 

Astma. Łagodzimy naturalnie

astma lagodzimy naturalnie lekka

  1. Leigh Broadhurst

W swojej książce dr Broadhurst w sposób jasny i zrozumiały przedstawia wiele praktycznych informacji, które wyjaśniają przyczyny powstawania astmy, a także daje wskazówki, które pozwolą skutecznie złagodzić objawy tej choroby przy pomocy naturalnych środków leczniczych. Ta publikacja to doskonały drogowskaz do tego, by przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i – z pomocą natury – zacząć wreszcie swobodnie oddychać!

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Urodzić razem i naturalnie

urodzic razem i naturalnie

Profesjonalny informator i poradnik porodowy dla rodziców i położnych, który zwraca uwagę na indywidualność cudownego procesu narodzin. Książka czytelnie przedstawia wartość porodu naturalnego, w szczególności zaś takiego, który może przebiegać w domu kobiety rodzącej. Autorka nie tylko opisuje warunki konieczne do takiego porodu, ale ukazuje również niezwykłą wartość pracy położnej i jej wiary w naturalną siłę, mądrość i miłość rodzącej kobiety.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

stres zagrozenie czy szansaJeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

 

 

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup