Zabłyśnij Zdrowiem w Dzień Walki Z Rakiem

Już 4 lutego br. odbędzie się 4. edycja obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem. Z tej okazji stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny zaprasza do udziału w energetycznym wydarzeniu pod hasłem „Zabłyśnij Zdrowiem” w warszawskich Złotych Tarasach. Akcja przypomni warszawiakom jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia. Na wszystkich, którzy chcieliby spełnić noworoczne zobowiązania wobec zdrowia czekają bezpłatne badania profilaktyczne. Partnerem strategicznym Dnia Walki z Rakiem jest Nationale-Nederlanden.

 

 

Zabłyśnij Zdrowiem

Dzień Walki z Rakiem to otwarte wydarzenie, które każdego roku odbywa się w samym sercu Warszawy, by przypomnieć o tym co w życiu najważniejsze  - o  naszym zdrowiu.

"Dzięki trzem edycjom akcji przekazaliśmy tysiącom Polaków kluczowe informacje na temat nowotworów. Wykonaliśmy setki morfologii krwi, testów na obecność wirusa HCV, mammografii, badań lekarskich, a także konsultacji medycznych. Wraz z warszawiakami stworzyliśmy trzy roztańczone flashmoby, by pokazać jak duży mamy apetyt na życie! Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w zbliżającym się wydarzeniu. Przyjdź i zobacz jak przyjemnie jest dbać o zdrowie!” – zaprasza Elżbieta Kozik, prezes stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Walki z Rakiem odbędą się 4 lutego w godzinach 14:00-20:00, w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy (I piętro, przestrzeń przy fontannie) przy ul. Złotej 59. Hasłem przewodnim otwartego dla wszystkich zainteresowanych wydarzenia będzie „Zabłyśnij Zdrowiem w Dzień Walki z Rakiem”.

O nowotworach w Polsce

Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na nowotwory
w Europie. Za główną przyczynę tego stanu uważa się zbyt późne wykrywanie nowotworów. Według statystyk co czwarty polski obywatel choruje na raka, a co piąty umiera z jego powodu. Przy czym nowotwory stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. 70-80 proc. Polaków zgłasza się do lekarza w zaawansowanym stadium choroby. Ponadto wedle danych epidemiologicznych w ciągu najbliższych 10-15 lat liczba zachorowań na nowotwory w Polsce wzrośnie dwukrotnie. Dlatego tak ważne są działania ukierunkowane na wczesne wykrywanie choroby. O profilaktyce nowotworowej mówi się coraz więcej. W rozmaite inicjatywy edukacyjne włączają się nie tylko organizacje pozarządowe, ale także tysiące osób prywatnych oraz  firm, które w ten sposób zaznaczają swoją społeczną odpowiedzialność  w trosce o zdrowie Polaków.

W naszej działalności na co dzień przyświeca nam cel, którym jest troska o ludzkie życie i zdrowie. Dlatego po raz kolejny wspieramy organizację obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem. Zdecydowaliśmy się również stworzyć poradnik „Miej serce do zdrowia”, w którym obalamy mity m.in. na temat nowotworów – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

W programie wydarzenia:

    Bezpłatne badania profilaktyczne USG piersi, tarczycy. Dostępne będą także konsultacje medyczne z lekarzem onkologiem, a także badania dermoskopem pod kątem zmian skórnych (badania dermatologiczne od godz. 15:30). W ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie będzie można wykonać morfologię krwi oraz test na obecność wirusa HCV.
    Nauka samobadania piersi, warsztaty bieliźniarskie oraz konkurs na zdobienie staników.
    Spotkania z organizacjami oraz gwiazdami –  Krystyna Kofta, Dorota Stalińska, które o zdrowie dbają szczególnie.
    Wśród atrakcji zaplanowano także prezentację sukien Ewy Minge z kolekcji Black Butterflies, która stała się inspiracją do stworzenia Fundacji o tej samej nazwie. Inicjatywa wspiera osoby zmagające się z chorobami onkologicznymi i przewlekłymi.

Finałowy taniec

Finałowy taniec to już tradycja Dnia Walki z Rakiem. Podczas imprezy instruktor Egurrola Dance Studio zaprosi do nauki kroków i wspólnego tańca. W tym roku choreografia ułożona została do piosenki Pharrella Williamsa p.t. „Happy”

    nauka kroków od 17:30
    wspólny finałowy taniec 18:00

„Taniec i aktywność fizyczna to jedna z form profilaktyki i dbania o zdrowie. Nawet kilka tanecznych kroków w rytm ulubionej piosenki to gwarantowana poprawa nastroju. Podczas finałowego tańca wyzwolimy pozytywną energię i pokażemy jak duży apetyt mamy na życie.  Dołącz do nas!” – zaprasza Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio, będącej Partnerem artystycznym wydarzenia.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia i przygotowanych atrakcji dostępne są na portalu  Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/events/993418897370680/

Źródło: http://www.ruchspoleczny.org.pl/aktualnosci/zablysnij_zdrowiem_w_dzien_walki_z_rakiem-120.html

Zachęcamy również do skorzystania z licznych promocji naszykowanych specjalnie na ten dzień.

Polecamy książkę pt. Wygraj z rakiem, którą na tą okazję przygotowała Fundacja Źródła Życia w super promocyjnej cenie!

To się czyta

Dlaczego mięso wpływa na

Dlaczego mięso przyczynia się do zwiększenia

+ View

DZIEŃ BEZ MIĘSA

20 marca 2017 przypada Dzień bez Mięsa. Co to za

+ View

Nasiona chia w kuchni

Nasiona chia praktycznie nie mają smaku, dlatego

+ View

Dieta zalecana w

Jest to najbardziej radykalny krok potrzebny do

+ View

W jaki sposób potrawy

Od wielu lat prowadzone są badania nad rolą

+ View

Polacy mają wiedzę o

Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ)

+ View

Wspólne posiłki -

Co, z kim, kiedy i jak jemy wpływa na nasze

+ View

Najbardziej popularne

Arytmia serca - objaw czy ...

Palpitacje serca, kołatanie, arytmia – to tylko niektóre z określeń jakich najczęściej używamy, kiedy chcemy ...

+ View

Choroba Buergera – jak ją ...

Młody mężczyzna, który pali papierosy, skarży się na drętwienie palców i ma na nich charakterystyczne ...

+ View

Udar mózgu

Każdy człowiek rodzi się z gładkimi, elastycznymi naczyniami. Wiele populacji świata zachowuje w zdrowiu swoje naczynia ...

+ View

LIPIDOGRAM - najnowsze normy

Tłuszcze (lipidy) przyjmujemy wraz z pożywieniem. Stanowią one jedno ze źródeł energii dla naszego organizmu, są ...

+ View

Polecamy 

Książka "Apteka domowa"

Stacey Dugliss-Wesselman

 

Aptekarz to utalentowany rzemieślnik, który łączy mieszanki ziół, mające korzystny wpływ na zdrowie i piękno. Nie daj się zwieść współczesnemu marketingowi i szkodliwym substancjom chemicznym i stwórz własne produkty lecznicze i pielęgnacyjne.Zobacz więcej ...

Polecamy 

Wegańskie pyszności

weganskie pysznosci okladka mala

Wegańskie pyszności to wymarzona pomoc dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie kuchni wegańskiej, choć nie tylko. Dunja Gulin, szefowa kuchni oraz doświadczona dietetyczka prowadząca kursy zdrowego gotowania, w przystępny sposób wyjaśnia główne składniki diety wegańskiej oraz roślinne zamienniki mięsa i nabiału.

Zobacz więcej ...

Polecamy 

Kurs "Stres - zagrożenie czy szansa?"

Warsztaty "Sięgnij po zdrowie"Jeśli czasem tracisz kontrolę i nie potrafisz zapanować nad swoim życiem. Jeśli nadmiar problemów pozbawia cię energii i nadziei, a przy tym zdajesz sobie sprawę z mogących pojawić się problemów i trudności – skorzystaj z lekcji na temat stresu. Poczuj siłę, nadzieję i wsparcie płynące z dobrych rad w nich przekazywanych.

Zobacz więcej ...

  • Prev
  • Współpraca
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top

Strona korzysta z plików cookies w celu lepszej relizacji usługi zgodnie z Polityką Plików Cookies. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą politykę prywatności.

Kliknij OK aby zamknąć popup